Dobrá správa na koniec roka - Daniel púšťa miesto schopnejším..

Autor: Anton Železník | 28.12.2013 o 21:32 | (upravené 28.12.2013 o 22:35) Karma článku: 5,17 | Prečítané:  979x

V piatok 27. decembra 2013 viaceré slovenské médiá uverejnili vo svojom spravodajstve výstup z tlačovej konferencie Daniela Lipšica o tom, ako chce do politiky pritiahnuť nových ľudí, predovšetkým odborníkov z viacerých profesijných a spoločenských oblastí. Zároveň chce touto formou prispieť k spájaniu pravicových strán. Hoci to bol trošku oneskorený darček pre slovenských voličov, ale dajme tomu- lepšie neskôr ako nikdy.. Ja osobne som sa tejto správe veľmi potešil, lebo teoretikov, ktorí doteraz nič hodnotné a zmysluplné nevytvorili, tých tu teda bolo za posledných 20 rokov až - až...

Veľa krát sme totiž za tých 20 rokov, odkedy vznikla naša samostatná Slovenská republika, počúvali z úst politikov, ktorých môžeme právom nazvať "bardami slovenskej politiky", že oni tú politiku robia ako nezištnú obeť pre Slovensko a že nemajú žiadny problém sa kedykoľvek vrátiť ku svojej profesii. Je tomu ale naozaj tak?

Ak by tomu tak bolo naozaj, tak by mohli za tú svoju nezištnosť v politike skúsiť vyžiť zo 400 eur mesačne netto (v lepšom prípade) alebo skúsiť podnikať v prostredí, ktoré tu za tých 20 rokov úžasnou legislatívnou iniciatívou vytvorili..

A v tomto je pán Lipšic ozajstný majster svojho remesla.. Poznám osobne veľa advokátov, ktorí len krútia hlavami nad sebavedomými legislatívnymi iniciatívami a hodnoteniami, ktoré sa im dostáva od exministra vnútra, spravodlivosti a poslanca NR SR do radov jeho stavovských kolegov - advokátov, keďže aj on sám sa pasuje za úspešného advokáta, ktorý nemá problém sa kedykoľvek vrátiť z politiky do svojej advokátskej praxe..

A zdá sa, že ten čas nastal. Treba naozaj pritiahnuť do politiky ľudí, ktorí vedia, ako to tu v reálnom živote (ne)funguje. A Vy, pán Lipšic a spol., nechajte naplno vyniknúť ich potenciálu a stiahnite sa z politiky. Zároveň nám ukážete, ako sa teda viete reálne živiť Vašou profesijou. Verte mi, taký návrat do reality Vám dá omnoho viac, než štúdium v Amerike.

Ak v tomto ekonomicko-legislatívnom prostredí, ktoré ste nám tu za oných 20 rokov zanechali, vybudujete z nuly na zelenej lúke firmu, zamestnáte min. 10 ľudí a budete načas platiť odvody, dane a vydržíte minimálne 2 roky, tak potom dám klobúk dolu a poviem - áno, ste lepší, vráťte sa do politiky. V opačnom prípade zistíte, že tu sa aj vďaka Vašim "podareným" zákonom už nedá.. A Vaše protiústavné asperačné zásady a zákony á la "všetkých do basy" si treba zažiť na vlastnej koži.. Lebo nie polícia, prokurátori, sudcovia a advokáti vytvorili tie zákony.. Oni musia konať len a len podľa nich..

Takže, pán Lipšic, pôjdete ostatným kolegom príkladom?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?