E=1994 ( Pentagram + Pentameter + 20 x Pentarok - 26 mil x Pentajoul) = 100%Pentaštát 2014

Autor: Anton Železník | 23.9.2014 o 2:13 | Karma článku: 3,96 | Prečítané:  479x

ALEBO AKO SME PRI MÁRNOM PÁTRANÍ PO "DRUHOM ŠVAJČIARSKU" OBJAVILI NOVÚ MATEMATICKÚ ROVNICU NA VYJADRENIE TEÓRIE RELATIVITY SLOVENSKEJ POLITICKEJ, EKONOMICKEJ A MEDIÁLNEJ SCÉNY  25 ROKOV OD  NEŽNÉHO "VEĽKÉHO TRESKU.."    

Nuž, tejto upravenej rovnici teórie relativity by sa jej autor - Albert Einstein, naozaj veľmi čudoval... A ak by sa mu podarilo z oných večných výšin pricestovať v čase do súčasnosti, čo sa mimochodom počas svojho života usiloval matematicky dokázať, jeho novodobí nasledovatelia by mu ukázali, že sa vo veľa veciach mýlil.. A hlavne v číslach.. Základom novodobej jednotkovej miery a matematickej sústavy na Slovensku, ktorá úplne rozbila základy Einsteinovej teórie relativity, sa už od roku 1994 stala penta-ková sústava alebo penta-kový jednotkový systém, ktorý nahradil už zastaranú a hlavne nudnú desiatkovú sústavu a nepoužiteľné jednotky miery. 

Za objaviteľov tohto systému sa považuje partia chlapcov, ktorá za svoje geniálne nápady môže ďakovať predovšetkým svojím lektorom na prestížnych moskovských univerzitách.. Tam zrejme začal prvý nápad s pentagramom..

S penta-kovým systémom začali  počítať s nadšením hlavne viacerí politici, predovšetkým svoje majetky z čias divokej privatizácie Vladimíra Mečiara. Tento polyhistor, ktorý sľuboval národu druhé Švajčiarsko, zavedeniu penta-kového systému požehnal cez pilotný projekt -  ovládnutie VÚB Kupón. Ten mal byť pôvodne tým cestovným lístkom k bohatstvu a prosperite Slovákov na švajčiarsky spôsob. No cesta do Švajčiarska sa pre milióny Slovákov odložila na neurčito.. Veď bolo treba po prvýkrát vyskúšať novoobjavenú veličinu - pentameter, teda meter, ktorý platil len pre Pentu. A fungoval veru na prvý šup - biznis ako hrom.. 

Týmto metrom sa meria v politicko-ekonomických záujmoch na Slovensku už 20 rokov. Teda môžeme povedať, že z hľadiska jednotky času, máme za sebou už 20 pentarokov. Tieto pentaroky boli pre svojich tvorcov - géniov, mimoriadne úspešné. Mnohí závistlivci popísali veľa klamstiev, keďže nechceli prijať nové jednotky miery a merať v nich..

A nejednalo sa len o jednotlivcov, ale niekedy aj o celé firmy.. Napríklad taká štátna akciovka BAT odmietla merať a odoberať teplo v pentametroch, nuž jej  na oplátku "podkúrili" pentajoulami za 26 miliónov eur.. A aby bolo pri podkúrení dosť papiera na založenie poriadneho plameňa, tak si chlapci kúpili ešte aj štvore noviny.. To už kde SME?

Keby tento blog bol iba fikciou, bola by to aj sranda. Ale žiaľ, výsledkom celej dvadsaťročnej rovnice o 5,5 milióna neznámych - čoraz ťažších osudov anonymných občanov, sa z nás stal Pentaštát 2014... a 25 rokov od "nežnej" je od nás to sľubované Švajčiarsko relatívne ďalej ako bolo v roku 1989.. 

Na záver historický paradox o našej relativite - ešte aj to sídlo je na Einsteinovej ulici... 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?