Dekadentná vláda....alebo vláda dekadencie?

Autor: Anton Železník | 3.3.2018 o 14:20 | Karma článku: 2,42 | Prečítané:  299x

Dekadencia, z franc. slova "décadence", je synonymom úpadku, morálneho rozkladu, márnivosti a opovrhovania životom... V umeleckom ponímaní to bol smer, ktorý našiel záľubu v stvárňovaní či vyjadrovaní nálad smútku, pesimizmu..   

V slovenskom ponímaní je to SMER-Slovenská Dekadencia, ktorý za poslednú dekádu svojho vládnutia, dokázal význam tohto slova zakoreniť do politického a spoločenského diania v našej krajine takmer dokonale.

Nám ostatným zostávali každý deň iba pocity smútku a pesimizmu, pokiaľ oni z márnivosti opovrhovali životmi nás všetkých.  

A robia to naďalej, aj keď o život prišli dvaja nevinní ľudia. Stále je to pre nich iba hra. Dekadentná hra o nich, lebo na ničom inom im už nezáleží. Hra na to, ako to "uhrať." 

 "Slovensko nepotrebuje vidieť plný stôl bankoviek, to je cynizmus. Slovensko potrebuje vidieť charakterných ľudí, vodcov, ktorí dokážu s pokorou odísť zo scény, to je vodcovské a chlapské,“ povedal v piatok v Gregorovciach pri Prešove na pohrebe Martiny Kušnírovej pomocný košický biskup Marek Forgáč.

Vláda strany SMER-SD je svojim správaním za posledné dni usvedčeným stelesnením dekadentnej partie cynikov, sediacich nad marketingovými ťahmi, s nechutným miliónom na stole. 

Tým, ktorí to pochopili a dávajú od toho ruky preč svojim odchodom, patrí uznanie. Pridaním sa na stranu pravdy tým zároveň poskytli jasný dôkaz, že nie my, občania Slovenska, ale tí, ktorí v tej partii naďalej zostávajú a kalkulujú, sú v rozklade - morálnom, osobnostnom a politickom.

Včerajšie pokojné pietne pochody a zhromaždenia tisícov ľudí po celom Slovensku, s podporou celého sveta sú však nádejou, že dekadencii v politike a v celej spoločnosti je na Slovensku koniec.

Je žiaľ veľmi smutné, že až po hroznej tragédii, keď za to zaplatili dvaja mladí ľudia cenou najvyššou.

Ďakujeme Vám, Ján a Martina.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?